AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
15.2.2019

Česká Lípa vyhlásí soutěž o Českolipský výrobek roku

ČESKÁ LÍPA

Podpořit a zviditelnit místní drobné podnikatele a živnostníky chce Město Česká Lípa. Českolipští radní proto na svém zasedání schválili záměr vyhlášení soutěže o „Českolipský výrobek roku 2019“.

„Cílem projektu není jen pomoci místním podnikatelům, ale také upozornit veřejnost a turisty na zajímavé produkty, které místní lidé vyrábí,“ uvedl uvolněný radní Michal Prokop.

Soutěž bude vyhlášena na území obce s rozšířenou působností Česká Lípa, které zahrnuje kromě samotné České Lípy a přidružených obcí ještě města Doksy, Dubou, Mimoň, Ralsko, Zákupy, Stráž pod Ralskem, Žandov a samozřejmě veškeré obce v jejich blízkosti. Týkat by se měla především drobných živnostníků a podnikatelů, které by měla podpořit v jejich činnosti. Ti své výrobky budou moci přihlásit do jedné ze čtyř kategorií: potraviny, řemesla a umělecké výrobky, oděvní a textilní tvorba a ostatní výrobky.  

„Start přihlášek plánujeme na jaro letošního roku, vyhlašovat výsledky bychom chtěli 28. září. Vítěz kromě finanční odměny získá především širokou publicitu přes veškeré komunikační kanály města a další regionální média,“ upřesnila Květa Menclová, vedoucí Regionálního turistického informačního centra a dodala, že vítěz bude smět užívat titul Českolipský výrobek roku a speciální logo soutěže, které si může umístit na svoje výrobky.

„Veřejnost budeme o startu přihlášek a průběhu soutěže podrobně informovat,“ uzavřel českolipský uvolněný radní.

Autor / zdroj: Mgr. Kristýna Kňákal Brožová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kravaře se již brzy dočkají nového obchvatu

Od podzimu roku 2017 probíhá výstavba více než dvou a půl kilometrové přeložky státní silnice I/15 v Kravařích. Zahájení provozu po obchvatu plánuje Ř

Post

Hlasujte o nejoblíbenější knihovníky a knihovnice v kraji

Knihovníci a knihovnice. Jsou to právě oni, kteří svým přístupem dokáží vytvořit z knihovny milé místo, kam čtenáři rádi chodí.

Post

Demolice v Ralsku pokračují, ještě letos půjde k zemi dalších 10 objektů

Liberecký kraj převzal v roce 2007 od státu část vojenského prostoru Ralsko. Nyní se v něm nachází ještě několik desítek objektů v havarijním stavu

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA