SPORT / Hokej

Popis:
26.3.2018

Semifinále zůstává v Hradci! Bojovný rozstřel urvali Lvi 2:1 a ukončili Tygrům sezónu

HRADEC KRÁLOVÉ / LIBEREC

Mužstvo zpod Bílé věže se semknulo v pravý čas a v nervy drásajícím rozstřelu o všechno přetlačilo liberecké Tygry. O všem rozhodla především druhá část, kdy Hradečtí v krátkém sledu vstřelili dva rozdílové góly a soustředěnou hrou dovedli duel až do závěrečné sirény. Po roce se tak znovu na soutoku Labe a Orlice bude hrát semifinále!

Hráči se ani nestačili ohřát a Liberečtí mohli vést nejen o branku, nýbrž rovnou o tři! Ihned po úvodním vhazování totiž kotouč směřoval za Rybára, kde se několik vteřin povaloval na brankové lajně. Nakonec ho v pravou chvíli objevil Červený, jenž ho okamžitě odpálil pryč. Další ze série tutovek měl na holi Ordoš, ten však pro změnu u odkryté pravé tyče tečoval puk těsně mimo.

A do třetice se na libereckou listinu šancí zapsal Krenželok, který z mezikruží napálil tyč. Východočeši však úvodní nápor i se štěstím ustáli bez inkasování a sami se poté začali osmělovat směrem do útoku. Ke slovu se zpočátku dostali především beci, když Gragorc pálil z druhé vlny z vrcholu pravého kruhu a Pavlík svou dělovku jen těsně nevměstnal mezi tři tyče.

Netrefil se ani zblízka Koukal, který se na hraně brankoviště pokoušel usměrnit Červeného bekhend. A tak se aktivity ujali zase Liberečtí, jimž pomohla také početní výhoda. Rybár likvidoval nejednu nebezpečnou ránu, a většími či menšími obtížemi ale všechny dokázal zlikvidovat a po dvaceti minutách zůstal stav bezbrankový.

V hradecké ČPP Aréně pokračoval i ve druhé třetině hokej plný nasazení, bojovnosti a obětavosti. Zkrátka všeho, co sedmému duelu play off sluší. K tomu všemu navíc všem přítomným, realizačním týmům, hráčům i fanouškům pořádně brnkali na nervy oba brankáři. Jak Rybár, tak Will působili jako neprůstřelné zdi a nejednou zachránili své mužstvo od inkasování.

Do více kousavých šancí se ale propracovali domácí. Červený napálil v přesilovce křížem tyč a Koukal mířil z dorážky do prázdné brány, famózním přesunutím ho však vychytal Will. Milimetry od gólu byl také Smoleňák, z levého kruhu se ale stadionem rozezněl jen zvuk nastřelené tyčky.

Pak však přišla druhá hradecká početní výhoda a kouzlo Romana Willa bylo zlomeno. Zámorského sražené nahození se odrazilo do mezikruží přesně na hůl Petra Koukala, jenž propasíroval touš do sítě mezi lapačkou a betonem – 1:0. A ze smrští dalších tutovek se před sirénou ujala ještě jedna. Radek Smoleňák precizně a jemně tečoval Kukumbergovu ránu z vrcholu levého kruhu a Lvi se dostali do vedení 2:0.

Z poslední třetiny uběhlo jen něco málo přes minutu a Východočeši mohli svému soupeři znovu odskočit. Cingel totiž uháněl vstříc hostující svatyni v samostatném úniku a vymíchal gólmana, jenže forhendový pokus poslal vedle tyčky. Nedlouho poté se vařil led pro změnu na druhém konci kluziště.

Liberečtí totiž dlouho hráli v početní výhodě, a to jak v klasické, tak 12 vteřin v té dvojnásobné. Kombinace lítali jejich útočným pásmem a Rybár se měl co ohánět, spolu se soustředěnou obranou ale nelehké momenty zvládl. Mountfield pokračoval v precizní obraně a pro Tygry bylo postupem času čím dál těžší pronikat přes modrou lajnu. Hostující mužstvo tak nemělo na co čekat a ke hře bez gólmana sáhlo už čtyři minuty před koncem základní hrací doby.

Jeden hráč navíc Libereckým pomohl, což Hradečtí pocítili dotěrnými střelami a i když velké množství obětavě zlikvidovala obrana, ani Rybár bez práce nebyl. A 22 vteřin před sirénou se Severočeši dočkali. K dorážce se u levé tyče dostal Lukáš Krenželok a vykřesal hostům jiskřičku naděje – 2:1. Ta ale definitivně zhasla spolu se závěrečným hvizdem a většina plné ČPP Arény mohla propuknout v radost. Hradec je totiž po roce znovu v semifinále, v němž vyzve třinecké Oceláře!

Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Koukal (Zámorský, Červený), 38. Smoleňák (Kukumberg, Berger) – 60. Krenželok (Ordoš, Ševc)
Rozhodčí: Hribik, Šír – Ondráček, Špůr
Vyloučení: 4:2
Využití: 1:0
Diváci: 6890
Stav série: 4:3

Mountfield HK: Rybár – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Cibulskis, Vydarený – Smoleňák, Koukal , Červený – Bednář, Džerinš, Cingel – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Kukumberg, Zigo

Bílí Tygři Liberec: Will – Ševc, Pyrochta, Šmíd, Jánošík, Derner, Maier – L. Krenželok, P. Jelínek, Bulíř – M. Kvapil, Filippi, Bakoš – Ordoš, Redenbach, Jašek – J. Vlach, Lakatoš, J. Stránský

Autor / zdroj: Klára Petrásková / mountfieldhk.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Ve Vlastivědném muzeu v České Lípě můžete počkat na Ježíška

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě pořádá v sobotu 15. prosince od 10.00 do 16.00 již tradiční akci Čekání na Ježíška – předvánoční program s p

Post

Skauti přivezou Betlémské světlo, již potřicáté. Vánoční plamínek dorazí i do Libereckého kraje

V sobotu 15. prosince 2018 si plamínek z Betléma přeberou v Linci skautské delegace z celé Evropy, o den později, 16. prosince, se pak rozšíří po Česk

Post

Adventní plavby po Máchově jezeře navodí správnou vánoční atmosféru

Společnost Regata Máchovo jezero opět připravila sérii Adventních plaveb, při kterých na vás na palubě lodě Máj dýchne ta správná vánoční atmosféra. Č

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA