AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Pohybem pro Nomii podpoříte děti v těžkých životních situacích
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Depositphotos

Účastí v on-line běhu nebo jen procházce v rámci akce „Pohybem pro Nomii“ můžete podpořit děti i celé rodiny v těžkých životních situacích. Zapojit se do ní můžete v období od 22. března do 30. dubna 2021 v celé České republice.

Výtěžek ze startovného bude věnován Poradně pro oběti násilí a Dětskému krizovému centru NOMIA, které nabízí celým rodinám komplexní pomoc od sociálního poradenství přes asistované kontakty po psychoterapii, a to zdarma. Pomáhá především dětem, které byly vystaveny domácímu násilí, silné traumatické události, ztratily osobu blízkou, prožily šikanu, týrání, vážné onemocnění, trpí úzkostí, depresí, dětem nesoucím si problém, který neumějí sami řešit a potřebují odbornou pomoc.

K akci se již tradičně přidá i královéhradecká pobočka této organizace, spolupracující na organizaci s Ústavem sociálních studií Univerzity Hradec Králové. „Společně s univerzitou máme za sebou už pět vydařených ročníků akce Vyběhněme PROTI násilí. I letos doufáme, že ji pro vás budeme moci znovu uspořádat na území města (předpokládaný termín v září 2021). S ohledem na situaci s pandemií nemoci covid-19, vám ale teď poprvé představujeme on-line variantu tohoto charitativního podniku, s názvem Pohybem pro Nomii aneb procházkou či během pro děti s úsměvem. Ten není náhradou za běh, ale můžete už nyní zjistit, jakou máte fyzickou kondici a vaše procházka s dětmi nebo čtyřnohým kamarádem bude mít jasný cíl. Zažijete pak dvojnásobně dobrý pocit nejenom díky endorfinům, ale i tím, že uděláte něco pro dobrou věc,“  přiblížila smysl akce Iveta Tomšová, z organizace Nomia.

A co to vlastně znamená on-line běh? "Zaregistrujte se na našich stránkách. Následně zaběhněte/projděte vámi vybranou trasu a svůj čas i délku trasy nám pošlete na: pohybempronomii@gmail.com Nelimitujeme vás počtem běhů/procházek. Naopak vám dáváme výjimečnou možnost jít si v ceně startovného zlepšit váš výsledek hned několikrát! Kilometry vám všem budeme průběžně sčítat. Můžete změnu délky procházky či běžecké trasy, i zlepšení času hlásit klidně každý den. Běh či procházku můžete uskutečnit na své oblíbené trase a v termínu, který vám bude vyhovovat. Rádi bychom při akci podpořili i sportovní kluby a běžce, proto budeme vyhodnocovat také tři nejlepší časy na 5 a 10 km."

Kdo se může přihlásit

Běžci: 5 a 10 km (200 Kč za registraci)
• Trasa podpory – procházkou: (100 Kč za registraci)

Registrujte se na webu www.nomiahk.cz . Měření trasy a času bude pomocí volně dostupných aplikací. 

Autor / zdroj: Anna Hrnčířová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.