AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
Autor / zdroj: HZS Libereckého kraje
27.3.2020

Hasiči zachránili z hořícího bytu dvě osoby

JABLONEC NAD NISOU

Ve čtvrtek hodinu před půlnocí přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje oznámení o požáru bytu v prvním patře činžovního domu v Jablonci nad Nisou.

Pomocí nastavovacího žebříku hasiči z bytu zachránili dvě osoby, které byly dále předány k ošetření zdravotníkům.

Současně také probíhaly hasební práce. Šíření požáru se hasičům podařilo zabránit ve 23:20 hodin. Likvidaci ohlásil velitel zásahu ve 23:37 hodin.

Požárem byla zasažena z největší části chodba bytu a také okolí chodby. Silně zakouřený prostor hasiči odvětrali pomocí přetlakové ventilace.

Výši škody stanovil vyšetřovatel příčin požáru na 200.000,- Kč. Příčina v šetření.

Na místě zasahovala profesionální jednotka z Jablonce nad Nisou spolu s dobrovolnými hasiči z Jablonce nad Nisou – Paseky a Jablonce nad Nisou – Kokonín.

Autor / zdroj: Lucie Hložková

DALŠÍ ČLÁNKY

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Městské slavnosti v České Lípě letos nebudou

Městské slavnosti, tradiční červnová akce, jejíž návštěvnost se pohybuje v řádu tisíců lidí, letos v České Lípě neproběhnou. Slavnosti byly naplánovan

Policie ČR předala 500 respirátorů FFP3 libereckým záchranářům

Důkladná ochrana zdravotnického personálu je nejdůležitějším úkolem v současné koronavirové pandemii. Nejvhodnější k tomuto účelu jsou respirátory nej

DNES SE STALO

KATASTROFY25. května 1891

na Jubilejní zemské výstavě v Praze byl poprvé vypuštěn balon Kysibelka. Proslavil se především svým prvním a jediným volným letem, který skončil ztroskotáním.

VESMÍR25. května 1961

prezident USA John F. Kennedy ve svém projevu uvedl, že by Spojené státy měly v rámci programu Apollo dopravit člověka na Měsíc a bezpečně zpět na Zemi do roku 1970.

SPORT25. května 1998

na nejvyšší horu světa Mount Everest vystoupil první tělesně postižený horolezec – jednonohý Američan Tom Whittaker.

POZVÁNKA OBRAZEM