KULTURA / Stálé expozice

Popis: Kovářská expozice ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě.
Kovářská expozice ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě.
Autor / zdroj: Vlastivědné muzeum a galerie Česká Lípa
Datum konání: do 1. 1. 2100

Expozice umožňuje prohlédnout si soubor vybraných exponátů z dílen zejména městských kovářů

ČESKÁ LÍPA

Kovářská expozice je jednou ze stálých expozic Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Můžete si tady prohlédnout soubor vybraných exponátů z dílen zejména městských kovářů od 15. do 19. století.

Expozice obsahuje předměty osobní potřeby (zámky, klíče), předměty úřední (pokladnice, kované truhlice) a předměty dekorativní (ozdobné mříže, štíty, dveřní zámky).

Za pozornost stojí kovaný věžní hodinový stroj a soubor kovářského náčiní a vybavení, které si kováři často vyráběli sami.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Městské slavnosti v České Lípě letos nebudou

Městské slavnosti, tradiční červnová akce, jejíž návštěvnost se pohybuje v řádu tisíců lidí, letos v České Lípě neproběhnou. Slavnosti byly naplánovan

Policie ČR předala 500 respirátorů FFP3 libereckým záchranářům

Důkladná ochrana zdravotnického personálu je nejdůležitějším úkolem v současné koronavirové pandemii. Nejvhodnější k tomuto účelu jsou respirátory nej

DNES SE STALO

KATASTROFY25. května 1891

na Jubilejní zemské výstavě v Praze byl poprvé vypuštěn balon Kysibelka. Proslavil se především svým prvním a jediným volným letem, který skončil ztroskotáním.

VESMÍR25. května 1961

prezident USA John F. Kennedy ve svém projevu uvedl, že by Spojené státy měly v rámci programu Apollo dopravit člověka na Měsíc a bezpečně zpět na Zemi do roku 1970.

SPORT25. května 1998

na nejvyšší horu světa Mount Everest vystoupil první tělesně postižený horolezec – jednonohý Američan Tom Whittaker.

POZVÁNKA OBRAZEM