KULTURA / Stálé expozice

Popis: Stálá expozice Na chalupě u Vladimíra Menšíka je součástí Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě.
Stálá expozice Na chalupě u Vladimíra Menšíka je součástí Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě.
Autor / zdroj: Vlastivědné muzeum a galerie Česká Lípa
Datum konání: do 1. 1. 2100

Expozice umožňuje zavítat do chalupy, kde trávili chvíle odpočinku manželé Menšíkovi se svými dětmi

ČESKÁ LÍPA

Na chalupě u Vladimíra Menšíka. Tak se jmenuje stálá expozice Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě, kde můžete usednout na lavici ke stolu, a kromě vystaveného nábytku, obrazů, nádobí a dalšího vybavení, sledovat i malé rodinné video pořízené právě na chalupě v Dolní Polici. Expozice je sestavena z původního nábytku a předmětů z chalupy rodiny Menšíkových č. p. 6 v Dolní Polici.

V srpnu roku 2005 se na Vlastivědné muzeum v České Lípě obrátila paní Olga Menšíková, manželka oblíbeného českého herce Vladimíra Menšíka, s nabídkou k návštěvě jejich letního rodinného sídla – chalupy v Dolní Polici u Žandova. Zde manželé Menšíkovi s dětmi trávili chvíle zaslouženého odpočinku, a zde je také často navštěvovali přátelé z uměleckého světa. Na místě pak paní Menšíková informovala pracovníky muzea o svém záměru poskytnout muzeu část vybavení chalupy za účelem vybudování malé vzpomínkové expozice na Vladimíra Menšíka v prostorách Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě.

Nápad se pracovníkům velmi zalíbil, dokonce se našly i vhodné prostory v přízemí budovy. Tuto část expozice důvěrně nazývají „Menšíkovou světničkou“. Návštěvníci zde mohou usednout na lavici ke stolu, a kromě vystaveného nábytku, obrazů, nádobí a dalšího vybavení, sledovat i malé rodinné video pořízené právě na chalupě v Dolní Polici. Expozice je sestavena z původního nábytku a předmětů z chalupy rodiny Menšíkových č. p. 6 v Dolní Polici.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Městské slavnosti v České Lípě letos nebudou

Městské slavnosti, tradiční červnová akce, jejíž návštěvnost se pohybuje v řádu tisíců lidí, letos v České Lípě neproběhnou. Slavnosti byly naplánovan

Policie ČR předala 500 respirátorů FFP3 libereckým záchranářům

Důkladná ochrana zdravotnického personálu je nejdůležitějším úkolem v současné koronavirové pandemii. Nejvhodnější k tomuto účelu jsou respirátory nej

DNES SE STALO

KATASTROFY25. května 1891

na Jubilejní zemské výstavě v Praze byl poprvé vypuštěn balon Kysibelka. Proslavil se především svým prvním a jediným volným letem, který skončil ztroskotáním.

VESMÍR25. května 1961

prezident USA John F. Kennedy ve svém projevu uvedl, že by Spojené státy měly v rámci programu Apollo dopravit člověka na Měsíc a bezpečně zpět na Zemi do roku 1970.

SPORT25. května 1998

na nejvyšší horu světa Mount Everest vystoupil první tělesně postižený horolezec – jednonohý Američan Tom Whittaker.

POZVÁNKA OBRAZEM